Яка форма для випічки краще?
Ще кілька десятків років тому господиням доводилося випікати торти і пироги в одній і тій же посудині, а паски і зовсім у жерстяних баночках. Сьогодні ринок кухонного начиння пропонує не тільки незвичайний інвентар, але і спеціальну посуд для запікання в кухонній духовці. Вона буває різних видів, починаючи зі скляних листів і закінчуючи чавунними.
Вибирайте тверді форми для пирогів
Домогосподарки часто замислюються про те, як вибрати форму для запікання, виходячи з її вартості, типу матеріалу та інших складових. Варто спочатку визначитися з цілями, які ви переслідуєте при покупці.
Твердий, призначений для випічки, професійний посуд для кухні має довговічний термін служби, добре тримає фігуру циліндра, звичний у використанні. В таких виробах тісто може сильно приставати до дна. Тому перед перекладанням тесту в ємність, дно обов'язково необхідно змастити маслом і посипати борошном.
Тверді деко бувають:
- Керамічні (глиняні або порцелянові). Можна застосовувати для приготування їжі в духовці і мікрохвильовій печі. Вони довго і рівномірно прогріваються, тому продукти в ньому добре пропікаються. Не можна використовувати після падіння, якщо в результаті утворилися відколи.
- Чавунні. Пироги рівномірно пропікаються. Такий виріб досить важкий і має значну вагу.
- Сталеві. Стійкі перед кислотами і лугами. Вони швидко нагріваються, тому на випічку в ній ви витратите менше часу. Важливо купувати виріб з добре обробленими швами, щоб запобігти його руйнуванню прямо в духовці.
- Скляні. Добре витримують перепади температури і дозволяють відстежувати підготовку. В них їжа довго не остигає, тому подавайте пироги прямо до столу, не перекладаючи їх на тарілку.
Складно визначитися, яка форма для запікання краще - скляна або керамічна, адже вони обидві чудово справляються зі своїми функціями. Вважається, що найбільш смачні борошняні шедеври виходять саме у виробах з кераміки.
Форми з антипригарним покриттям рятують від ризику отримання зіпсованої страви
Зараз виробляється якісне кухонне начиння з антипригарним покриттям. Це дозволяє готувати їжу без ризику, що вона пригорить і тим самим зіпсується весь її вигляд і смак. Обов'язково змащуйте поверхню, так як це поліпшить відставання тісту.
Кожна господиня хотіла б мати у себе вдома професійний посуд для кухні, у тому числі і деко. Доглядати за такою місткістю потрібно правильно, уникаючи використання металевих ложок і щіток для перемішування та зіскоблювання їжі з поверхні. Такий інструмент залишає подряпини, що призводить до швидкого зношування виробу.
Не рекомендується обдавати холодною водою деко відразу після його перебування в духовці. Різкі перепади температури спровокують його деформацію.
Варто визначитися з тим, яка форма для запікання краще: з алюмінієвої начинкою або сталевий. Алюмінієві ‒ легкі, швидко нагріваються. У них швидко пропікається продукт. Рекомендується уважно стежити за їжею або встановити таймер. Сталева важче, але в ній мучне ефективніше пропікається зсередини.
Як користуватися силіконовою формою
Силіконові ємності витримують високі температури до +230°. Використовувати такий посуд можна і для заморозки, так як її цілісність не порушується навіть при -40°.
Щоб дістати продукт із силіконової ємності, досить вивернути навиворіт. Виріб не втрачає вигляд, не ламається. Випічка в силіконових формах не пригорає. Маслом змащувати ємність необхідно тільки при першому використанні. Тепер можна заливати тісто в неї і не боятися, що воно пристане в процесі готування.
Матеріал, з якого вона виготовлена:
- не має неприємного запаху;
- не вступає в реакції з кислотами;
- приємний на дотик легкий у вазі.
У такій ємності не рекомендується різати продукти. Ставити її на джерело нагрівання заборонено.
Особливості керамічних форм для випічки
Форма для випічки з кераміки здатна зберегти корисні властивості продуктів. Вона призначена для приготування як перших, так і других страв. Форма поступово і рівномірно прогрівається, а також здатна зберегти тепло приготовленої їжі. Завдяки властивостям кераміки такий посуд віддає накопичену вологу продуктів протягом процесу приготування. Їжа виходить з ефектом томління, а інгредієнти зберігають соковитість і насичений смак.
Важливо розуміти крихкість кераміки. Вона відноситься до категорії посуду, який легко б'ється і вимагає зусиль при догляді. Його рекомендується ставити в холодну або теплу духовку, щоб уникнути тріщин. До недоліків кераміки належить структура матеріалу, завдяки якій запахи легко проникають в стінки, і відбувається змішування смаків їжі.
Скляні форми
Начиння, виготовлене з жароміцного скла – це знахідка для господинь. Через прозорі стінки видно процес готування. У такому посуду оформляють страви з декількох шарів і подають до столу, не виймаючи з ємності.
Пам'ятайте, деко зі скла не можна ставити в розігріту духову шафу. Як результат, воно просто трісне, так як матеріал не переносить різких перепадів температур.
Скляні ємності мають свої особливості:
- У такому посуду страви готують, зберігають у холодильнику і розігрівають в мікрохвильовці.
- Їжа прогрівається рівномірно і зберігає температуру.
- Готова їжа не вбере сторонніх запахів. Скло нейтрально за складом, не вбирає і не передає зайві запахи.
- Перед запіканням краще застеляти пергаментним папером, щоб страва не прилипла до поверхні.
Представлені в нашому інтернет-магазині моделі виконані з матеріалів, які володіють специфічними властивостями і підходять для приготування різноманітних страв. Прочитавши цю статтю до кінця, ви визначите для себе, в якій формі краще випікати кулінарні шедеври. В одних деко краще випікати пироги, інші підходять для основних страв. При цьому вони володіють міцністю, витримують жар і без сторонніх хімічних запахів.